W czym się specjalizuję, w czym mogę pomóc:

4 główne obszary mojej specjalizacji

  1. PLANOWANIE I WDROŻENIE PROJEKTÓW DOSTOSOWANE DO SPECYFIKI BRANŻY

Doświadczenie we współpracy z wieloma branżami pomaga dostosować projekt do specyfiki branży. Chodzi głównie o zastosowanie właściwych technik zarządzania, budowanie zespołu i komunikacji, aby znacząco ograniczyć ryzyko niepowodzenia, bez nadmiernej formalizacji projektu.

  • Ochrona zdrowia, w tym badania kliniczne, przemysł farmaceutyczny, dystrybucja leków, usługi zdrowotne
  • Produkcja przemysłowa (opakowania, przemysł spożywczy, automotive)
  • Usługi – outsourcing usług, outsourcing pracy
  • Administracja publiczna i samorządowa oraz szkolnictwo wyższe
  • Logistyka i magazynowanie
  • Inwestycje przemysłowe
  • Media

W tym zakresie pomagam w przygotowaniu projektów oraz szkoleniu zespołów, a także wdrożeniu racjonalnie dostosowanych metodyk (przewidywalnych i zwinnych), które ułatwiają prowadzenie kolejnych projektów.

2. BUDOWA PORTFELI PROJEKTÓW:

Firmy, które realizują wiele projektów/inwestycji, potrzebują wysokopoziomowych mechanizmów do monitorowania i kontroli postępów. Zarządzanie portfelem pomaga w ocenie projektów przygotowywanych do realizacji, delegowania właściwych zasobów oraz podejmowania decyzji w trakcie projektów.

Pomagam w zdefiniowaniu portfela (czasami wielu portfeli np. portfeli IT, projektów budowlanych, projektów organizacyjnych etc.), budowaniu zespołów, wdrożeniu narzędzi IT do monitorowania i kontroli projektów oraz mechanizmów oceny projektów.

3. PLANOWANIE TRANSFORMACJI BIZNESU:

Cyfryzacja i ciągłe zmiany na rynku wymagają zdolności do gruntownych, dynamicznych choć ewolucyjnych zmian w działalności firmy. Dobre zdefiniowanie transformacji, jej zaplanowanie i powołanie właściwych zespołów ogranicza ryzyko rozpoczęcia chaotycznych i nieskoordynowanych zmian.

Zaplanowanie stanu docelowego i zaprojektowanie roadmapy przejścia pomiędzy stanem obecnym (AS IS) to pożądanego (TO BE) jest podstawą do zdefiniowania transformacji. Skuteczne ich wdrożenie to zaangażowanie kluczowych osób i skupienie dobrego zespołu, który będzie zmianę napędzał.

4. OPTYMALIZACJA PROCESÓW BIZNESOWYCH

Nowoczesne podejście do działalności operacyjnej wymaga określenia pożądanych standardów działania, wskaźników określających wydajność i cele procesów. Dzięki temu można podejmować decyzję w oparciu o dobre dane. Pomagam ułożyć te procesy na potrzeby zarządzania lub na potrzeby ich cyfryzacji. Przede wszystkim przygotowuję zespoły do samodzielnych działań optymalizacyjnych, tak aby myślenie o ciągłej poprawie wpisało się w DNA firm.